Pisaliśmy już, że nie tylko zostało naukowo udowodnione, że miejskie ogrody, lasy i parki są niezwykle cenne dla ochrony środowiska ale również zmniejszają depresję.

Ogrody miejskie i wertykalne farmy istnieją i rozwijają się na całym świecie. Co jednak określa pojęcie „zrównoważonego budynku”? Chodzi o zminimalizowanie wpływu konstrukcji na środowisko. Może to być spowodowane efektywnością energetyczną, materiałami przyjaznymi dla środowiska lub świadomą świadomością otoczenia, mającą na celu zachowanie różnorodności biologicznej tego obszaru.

Toronto Tower, Kanada Studio Precht

Firma architektoniczna WOHA to firma z siedzibą w Singapurze, założona przez Wong Mun Summ i Richarda Hassella w 1994 roku. Zbudowali znane na całym świecie zielone budynki, takie jak Park Royal Hotel Pickering w Singapurze, w którym znajdują się zakrzywione wysokie ogrody, odbijające baseny, wodospady i zielone ściany..

Park Royal Hotel Pickering, Singapur WOHA, zdjęcie: Patrick Bingham-Hall

3. Stefan Mantu z Engraff, z siedzibą w Bukareszcie, w Rumunii, opracował pomysł „Off The Grid Office”, aby „zilustrować naszą stałą potrzebę obcowania z naturą”, mówi własnymi słowami . Manu odnosi się do projektu jako wnętrza zewnętrznego, termin, który sam wymyślił.

Rozmawialiśmy z samym Stefanem, który opowiedział nam trochę więcej o inspiracjach stojących za jego pracą architektoniczną. Powiedział:

„Zielona architektura jest tematem o dużym znaczeniu dla nas wszystkich, ponieważ należy ją uznać za jeden z kluczowych kroków w kierunku zrównoważonego rozwoju dla naszego istniejącego społeczeństwa. Off the Grid Office to projekt koncepcyjny, który komunikuje, że przestrzenie funkcjonalne powinny być utrzymane i szanowane równowaga między ludźmi a miejscem, na którym są zbudowani ”.

Dziesięć zapierających dech w piersiach eko-kurortów do odwiedzenia w 2020 roku
Myślisz, że jesteś bardziej przyjazny dla środowiska niż Twoi znajomi? To badanie mówi, że się mylisz.
Ekrany jednorazowe wyrzucone po 59 sekundach

„Jakie są najważniejsze elementy komfortu przy projektowaniu siedliska dla człowieka? Powietrze, światło, dźwięk. Off the Grid Office powstało wokół idei, że każde środowisko ludzkie powinno być zintegrowane z istniejącym środowiskiem naturalnym, ponieważ oferuje korzyści, które normalnie staramy się odtworzyć za pomocą sztucznych materiałów ”.

Biuro Off The Grid Stefan Mantu, Engraff Studio

PAZ Arquitectura stworzyła projekt Corallo House w Santa Rosalía w Gwatemali, który obejmuje 8040 stóp kwadratowych (lub 747 metrów kwadratowych) i wykorzystuje odporną na ciepło betonową podstawę zbudowaną wokół drzew, wykonaną z materiałów pochodzących z recyklingu. Architekt chciał, aby istniejące w okolicy drzewa współgrały z przestrzenią mieszkalną.

Biuro Off The Grid Stefan Mantu, Engraff Studio