Udział w konkursie krok po kroku

• Przeczytaj dokładnie regulamin konkursu
  • Rozpocznij prace nad koncepcją zielonego ogrodu, który chcesz stworzyć. Wybierz, jaki projekt zrealizujesz: ścianę, dach wiaty śmietnikowej czy przystanku komunikacji miejskiej? Pozostawiamy zupełną dowolność techniczną w wykonaniu pomysłu.
  • Teraz czas na pracę twórczą – wymyśl koncepcję, która będzie intrygująca wizualnie, ale też możliwa do zrealizowana.
  • Stwórz zgłoszenie konkursowe:
    • Plansza graficzna musi zawierać minimum dwie wizualizacje obiektu – z perspektywy przechodnia oraz z lotu ptaka.
    • Pamiętaj, że koncepcja musi posiadać ważne detale (np. informację o materiałach wykorzystanych do budowania konstrukcji etc.), dzięki którym oceniający Twoją pracę będą wiedzieć, czy będzie ona możliwa do zaadaptowania w projekcie technicznym, tworzonym w późniejszym etapie.
    • Napisz opis koncepcji (w dwóch egzemplarzach) o maksymalnej długości dwóch stron formatu A4. Opis powinien zawierać dokładne rozwiązania programowe i przestrzenne. Razem z nim – na dodatkowych stronach A4 – załącz pomniejszoną planszę, tak, by oceniający czytając o Twoim pomyśle mogli od razu go konfrontować z obrazem.
    • Zapakuj swoje zgłoszenie do koperty: pracę konkursową oraz nośnik CD z częścią opisową i graficzną.
  • Chcemy zaprezentować Wasze pomysły w internecie – pochwalić się wizją młodych ludzi na zazielenianie miast, dlatego prosimy o prezentację istoty koncepcji na dodatkowych czterech obrazkach (800×600 pkt, 150 dpi). Konkurs realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Łodzi. Warto, byście zadbali o odpowiednią promocję Waszych prac. Zawsze to dodatkowy atut w CV, które wkrótce będziecie rozsyłać do przyszłych pracodawców.
  • Na ocenę wniosku wpłyną trzy parametry:
    • Wartość estetyczna
    • Funkcje ekologiczne